Last updated!

21 April 2013

Senarai Muktamad Calon Pakatan Rakyat PRU-13



Assalamualaikum w.b.t

Perlis Indera Kayangan ( 3 kerusi - MUKTAMAD )

P 001 - Padang Besar - Azamhari Mahmood (PAS)
P 002 - Kangar - Baharuddin Ahmad (PAS)
P 003 - Arau - Tuan Guru Haron Din (PAS)


Kedah Darul Aman ( 15 kerusi - MUKTAMAD )

P 004 - Langkawi - Ahmad Abdullah (KEADILAN)
P 005 - Jerlun - Dr Ismail Salleh (PAS - bertukar dari DUN Alor Mengkudu)
P 006 - Kubang Pasu - Mohd Jamal Nasir (PAS)
P 007 - Padang Terap - Mohd Nasir Zakaria (PAS - penyandang)
P 008 - Pokok Sena - Mahfuz Omar (PAS - penyandang)
P 009 - Alor Setar - Gooi Hsiau Leung (KEADILAN)
P 010 - Kuala Kedah - Dr Azman Ismail (KEADILAN)
P 011 - Pendang - Mohamad Sabu (PAS)
P 012 - Jerai - Mohd Firdaus Jaafar (PAS - penyandang)
P 013 - Sik - Che Uda Che Nik (PAS - penyandang)
P 014 - Merbok - Nor Azrina Surip (KEADILAN)
P 015 - Sungai Petani - Johari Abdul (KEADILAN - penyandang)
P 016 - Baling - Brig Jen (B) Mohd Najmi Ahmad (PAS)
P 017 - Padang Serai - N Surendran (KEADILAN)
P 018 - Kulim-Bandar Baharu - Saifuddin Nasution Ismail (KEADILAN - bertukar dari parlimen Machang)


Kelantan Darul Naim ( 14 kerusi - MUKTAMAD )

P 019 - Tumpat - Kamaruddin Jaffar (PAS - penyandang)
P 020 - Pengkalan Chepa - Dr Mohd Izani Hussin (PAS)
P 021 - Kota Bharu - Takiyuddin Hassan (PAS - bertukar dari DUN Bunut Payong)
P 022 - Pasir Mas - Nik Abduh Nik Abdul Aziz (PAS)
P 023 - Rantau Panjang - Siti Zailah Mohd Yusof (PAS - penyandang)
P 024 - Kubang Kerian - Ahmad Baihaqi Atiqullah (PAS - bertukar dari DUN Pasir Tumboh)
P 025 - Bachok - Ahmad Marzuk Shaari (PAS)
P 026 - Ketereh - Ab Aziz Abdul Kadir (KEADILAN - penyandang)
P 027 - Tanah Merah - Nik Mahmood Nik Hassan (KEADILAN)
P 028 - Pasir Puteh - Dr Nik Mazian Nik Mohamad (PAS - bertukar dari DUN Gaal)
P 029 - Machang - Dr Wan Zawawi Wan Ismail (KEADILAN)
P 030 - Jeli - Mohd Apandi Mohamad (PAS)
P 031 - Kuala Krai - Dr Mohd Hatta Ramli (PAS - penyandang)
P 032 - Gua Musang - Wan Abdul Rahim Wan Abdullah (PAS - bertukar dari parlimen Kota Bharu)


Terengganu Darul Iman ( 8 kerusi - MUKTAMAD )

P 033 - Besut - Riduan Mohd Noor (PAS)
P 034 - Setiu - Omar Sidek (PAS)
P 035 - Kuala Nerus - Dr Khairuddin Aman Razali (PAS)
P 036 - Kuala Terengganu - Raja Kamarul Bahrin Shah Raja Ahmad (PAS)
P 037 - Marang - Tuan Guru Abdul Hadi Awang (PAS - penyandang)
P 038 - Hulu Terengganu - Kamaruzaman Abdullah (PAS)
P 039 - Dungun - Wan Hassan Mohd Ramli (PAS)
P 040 - Kemaman - Kamaruddin Chik (KEADILAN)


Pulau Pinang Pulau Mutiara ( 13 kerusi - MUKTAMAD )

P 041 - Kepala Batas - Afnan Hamimi Taib Azamudden (PAS)
P 042 - Tasek Gelugor - Abdul Rahman Maidin (PAS)
P 043 - Bagan - Lim Guan Eng (DAP - penyandang, juga bertanding di DUN Air Putih)
P 044 - Permatang Pauh - Anwar Ibrahim (KEADILAN - penyandang)
P 045 - Bukit Mertajam - Steven Sim Chee Keong (DAP)
P 046 - Batu Kawan - Kasthuri Rani Patto (DAP)
P 047 - Nibong Tebal - Dr Mansor Othman (bertukar dari DUN Penanti)
P 048 - Bukit Bendera - Zairil Khir Johari (DAP)
P 049 - Tanjong - Ng Wei Aik (DAP - bertukar dari DUN Komtar)
P 050 - Jelutong - Jeff Ooi Chuan Aun (DAP - penyandang)
P 051 - Bukit Gelugor - Karpal Singh (DAP - penyandang)
P 052 - Bayan Baru - Sim Tze Tzin (KEADILAN - bertukar dari DUN Pantai Jerejak)
P 053 - Balik Pulau - Mohamad Bakhtiar Wan Chik (KEADILAN)


Perak Darul Ridzuan ( 24 kerusi - MUKTAMAD )

P 054 - Gerik - Norhayati Kassim (PAS)
P 055 - Lenggong - Razman Zakaria (PAS)
P 056 - Larut - Fauzi Shaari (PAS)
P 057 - Parit Buntar - Dr Mujahid Yusof Rawa (PAS - penyandang)
P 058 - Bagan Serai - Dr Muhammad Nur Manuty (KEADILAN)
P 059 - Bukit Gantang - Dr Idris Ahmad (PAS)
P 060 - Taiping - Nga Kor Ming (DAP - penyandang)
P 061 - Padang Rengas - Dr Meor Ahmad Isharra Meor Ishak (KEADILAN)
P 062 - Sungai Siput - Dr Michael Jeyakumar (PSM - penyandang)
P 063 - Tambun - Siti Aishah Shaik Ismail (KEADILAN)
P 064 - Ipoh Timur - Thomas Su Keong Siong (DAP - bertukar dari DUN Pasir Pinji)
P 065 - Ipoh Barat - M Kulasegaran (DAP - penyandang)
P 066 - Batu Gajah - V Sivakumar (bertukar dari DUN Tronoh)
P 067 - Kuala Kangsar - Drs Khalil Idham Lim (bertukar dari DUN Titi Serong)
P 068 - Beruas - Ngeh Koo Ham (DAP - penyandang)
P 069 - Parit - Mohamad Ismi Muhamad Taib (PAS)
P 070 - Kampar - Dr Ko Chung Sen (DAP)
P 071 - Gopeng - Dr Lee Boon Chye (KEADILAN - penyandang)
P 072 - Tapah - Vasantha Kumar Krishnan (KEADILAN)
P 073 - Pasir Salak - Mustafa Kamil Ayyub (KEADILAN)
P 074 - Lumut - Laksamana Pertama (B) Imran Abdul Hamid (PAS - menggunakan lambang KEADILAN)
P 075 - Bagan Datoh - Madzi Hassan (KEADILAN)
P 076 - Teluk Intan - Seah Leong Peng (DAP)
P 077 - Tanjong Malim - Tan Yee Kew (KEADILAN)


Pahang Darul Makmur ( 14 kerusi - MUKTAMAD )

P 078 - Cameron Highlands - M Manogaran (DAP - bertukar dari parlimen Teluk Intan)
P 079 - Lipis - Mahyudin Ghazali (PAS)
P 080 - Raub - Mohd Ariff Sabri Abd Aziz (DAP)
P 081 - Jerantut - Dr Hamzah Jaafar (PAS)
P 082 - Indera Mahkota - Fauzi Abdul Rahman (KEADILAN)
P 083 - Kuantan - Fuziah Salleh (KEADILAN - penyandang)
P 084 - Paya Besar - Murnie Hidayah Anuar (KEADILAN)
P 085 - Pekan - Fariz Musa (KEADILAN)
P 086 - Maran - Mujiburrahman Ishak (PAS)
P 087 - Kuala Krau - Shahril Azman Abdul Halim (PAS)
P 088 - Temerloh - Nasrudin Hassan (PAS)
P 089 - Bentong - Wong Tack (DAP)
P 090 - Bera - Zakaria Abdulhamid (KEADILAN)
P 091 - Rompin - Nuridah Salleh (PAS)


Selangor Darul Ehsan ( 26 kerusi - MUKTAMAD )

P 092 - Sabak Bernam - Dr Abdul Aziz Bari (KEADILAN)
P 093 - Sungai Besar - Mohd Salleh Husin (PAS)
P 094 - Hulu Selangor - Khalid Jaafar (KEADILAN)
P 095 - Tanjong Karang - Dr Mohd Rashidi Deraman (PAS)
P 096 - Kuala Selangor - Dr Dzulkefly Ahmad (PAS - penyandang)
P 097 - Selayang - William Leong Jee Ken (KEADILAN - penyandang)
P 098 - Gombak - Azmin Ali (KEADILAN - penyandang)
P 099 - Ampang - Zuraida Kamaruddin (KEADILAN - penyandang)
P 100 - Pandan - Rafizi Ramli (KEADILAN)
P 101 - Hulu Langat - Dr Che Rosli Che Mat (PAS - penyandang)
P 102 - Serdang - Dr Ong Kian Ming (DAP)
P 103 - Puchong - Gobind Singh Deo (DAP - penyandang)
P 104 - Kelana Jaya - Wong Chen (KEADILAN)
P 105 - Petaling Jaya Selatan - Hee Loy Sian (KEADILAN - penyandang)
P 106 - Petaling Jaya Utara - Tony Pua Kiam Wee (DAP - penyandang)
P 107 - Subang - Sivarasa Rasiah (KEADILAN - penyandang)
P 108 - Shah Alam - Khalid Samad (PAS - penyandang)
P 109 - Kapar - Manivanam Govindasamy (KEADILAN)
P 110 - Klang - Charles Anthony Santiago (DAP - penyandang)
P 111 - Kota Raja - Dr Siti Mariah Mahmud (PAS - penyandang)
P 112 - Kuala Langat - Abdullah Sani Abdul Hamid (KEADILAN - penyandang)
P 113 - Sepang - Hanipa Maidin (PAS)


Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur, Putrajaya dan Labuan ( 13 kerusi - MUKTAMAD )

P 114 - Kepong - Dr Tan Seng Giaw (DAP - penyandang)
P 115 - Batu - Tian Chua (KEADILAN - penyandang)
P 116 - Wangsa Maju - Dr Tan Kee Kwong (KEADILAN)
P 117 - Segambut - Lim Lip Eng (DAP - penyandang)
P 118 - Setiawangsa - Ibrahim Yaacob (KEADILAN)
P 119 - Titiwangsa - Ahmad Zamri Asa'ad Khuzaimi (PAS)
P 120 - Bukit Bintang - Fong Kui Lun (DAP - penyandang)
P 121 - Lembah Pantai - Nurul Izzah Anwar (KEADILAN - penyandang)
P 122 - Seputeh - Teresa Kok Suh Sim (DAP - penyandang)
P 123 - Cheras - Tan Kok Wai (DAP - penyandang)
P 124 - Bandar Tun Razak - Abdul Khalid Ibrahim (KEADILAN - penyandang)
P 125 - Putrajaya - Husam Musa (PAS - kekal bertanding di DUN Salor)
P 166 - Labuan - Ibrahim Menudin (KEADILAN)


Negeri Sembilan Darul Khusus ( 8 kerusi - MUKATAMAD )

P 126 - Jelebu - Aiman Athirah Al-Jundi (PAS)
P 127 - Jempol - Wan Aishah Wan Ariffin (PAS)
P 128 - Seremban - Anthony Loke Siew Fook (DAP - bertukar dari parlimen Rasah, kekal bertanding di DUN Lobak)
P 129 - Kuala Pilah - Mohd Nazree Mohd Yunus (KEADILAN)
P 130 - Rasah - Teo Kok Seong (DAP - bertukar dari DUN Bahau)
P 131 - Rembau - Radzali Abdul Ghani (KEADILAN)
P 132 - Telok Kemang - Kamarul Baharin Abbas (KEADILAN - penyandang)
P 133 - Tampin - Zakaria Khalim (PAS)


Melaka Darul Azim ( 6 kerusi - MUKTAMAD )

P 134 - Masjid Tanah - Mohd Nasaie Ismail (PAS)
P 135 - Alor Gajah - Damian Yeo Shen Li (DAP)
P 136 - Tangga Batu - Rahim Ali (KEADILAN)
P 137 - Bukit Katil - Shamsul Iskandar Md Akin (KEADILAN)
P 138 - Kota Melaka - Sim Tong Him (DAP - penyandang)
P 139 - Jasin - Rahmat Yusof (KEADILAN)


Johor Darul Takzim ( 26 kerusi - MUKTAMAD )

P 140 - Segamat - Dr Chua Jui Meng (KEADILAN)
P 141 - Sekijang - Julailey Jemadi (KEADILAN)
P 142 - Labis - S Ramakrishnan (DAP)
P 143 - Pagoh - Mohd Rozali Jamal Hafiz (PAS)
P 144 - Ledang - Hassan Karim (KEADILAN)
P 145 - Bakri - Er Teck Hwa (DAP - penyandang)
P 146 - Muar - Nor Hizwan Ahmad (KEADILAN)
P 147 - Parit Sulong - Khairuddin Abd Rahim (PAS)
P 148 - Ayer Hitam - Hu Pang Chaw (PAS)
P 149 - Sri Gading - Mohd Khuzzan Abu Bakar (KEADILAN)
P 150 - Batu Pahat - Dr Idris Jauzi (KEADILAN)
P 151 - Simpang Renggam - Suhaizan Kaiyat (PAS)
P 152 - Kluang - Liew Chin Tong (DAP - bertukar dari parlimen Bukit Bendera)
P 153 - Sembrong - Onn Abu Bakar (KEADILAN)
P 154 - Mersing - Roslan Nikmat (PAS)
P 155 - Tenggara - Muhamad Said Jonit (PAS)
P 156 - Kota Tinggi - Onn Jaafar (PAS)
P 157 - Pengerang - Dayangku Intan Tengku Abdul Hamid (KEADILAN)
P 158 - Tebrau - Steven Choong Siow (KEADILAN)
P 159 - Pasir Gudang - Dr Ahmad Faidhi Saidi (KEADILAN)
P 160 - Johor Bharu - Jen (B) Md Hashim Hussein (KEADILAN)
P 161 - Pulai - Salahuddin Ayub (PAS - bertukar dari parlimen Kubang Kerian)
P 162 - Gelang Patah - Lim Kit Siang (DAP - bertukar dari parlimen Ipoh Timur)
P 163 - Kulai - Teo Nie Ching (DAP - bertukar dari parlimen Serdang)
P 164 - Pontian - Haniff @ Ghazali Hosman (KEADILAN)
P 165 - Tanjong Piai - Mahdzir Ibrahim (DAP)


Sabah Negeri Di Bawah Bayu ( 25 kerusi - MUKTAMAD )

P 167 - Kudat - Rahimah Majid (KEADILAN)
P 168 - Kota Marudu - Maijol Mahap (KEADILAN)
P 169 - Kota Belud - Isnaraissah Munirah Majlid (KEADILAN)
P 170 - Tuaran - Wilfred Bumburing (APS-KEADILAN - penyandang, keluar BN)
P 171 - Sepanggar - Jeffrey Kumin (DAP)
P 172 - Kota Kinabalu - Jimmy Wong Sze Phin (DAP)
P 173 - Putatan - Joseph Lee Han Kyun (DAP)
P 174 - Penampang - Darell Leiking (KEADILAN)
P 175 - Papar - Yahya Lampong (KEADILAN)
P 176 - Kimanis - Jaafar Ismail (KEADILAN)
P 177 - Beaufort - Lajim Ukin (PPPS-KEADILAN - penyandang, keluar BN)
P 178 - Sipitang - Ramli Dua (KEADILAN)
P 179 - Ranau - Jonathan Yassin (KEADILAN)
P 180 - Keningau - Stephen Sandor (KEADILAN)
P 181 - Tenom - Masdin Tumas (KEADILAN)
P 182 - Pensiangan - Dr Richard Gunting (KEADILAN)
P 183 - Beluran - James Miki (KEADILAN)
P 184 - Libaran - Mohd Serman Hassnar (KEADILAN)
P 185 - Batu Sapi - Hamzah Abdullah (PAS)
P 186 - Sandakan - Steven Wong Tien Fatt (DAP)
P 187 - Kinabatangan - Mustapha Datu Tambuyong (KEADILAN)
P 188 - Silam - Dr Badrulamin Bahron (KEADILAN)
P 189 - Semporna - Dr Zamree Abi (KEADILAN)
P 190 - Tawau - Kong Hong Ming (KEADILAN)
P 191 - Kalabakan - Usman Madeaming (PAS)


Sarawak Bumi Kenyalang ( 31 kerusi - MUKTAMAD )

P 192 - Mas Gading - Mordi Bimol (DAP)
P 193 - Santubong - Zulrusdi Mohd Hol (KEADILAN)
P 194 - Petra Jaya - Ahmad Nazib Johari (KEADILAN)
P 195 - Bandar Kuching - Chong Chien Jien (DAP - penyandang, juga penyandang DUN Kota Sentosa)
P 196 - Stampin - Julian Tan Kok Ping (DAP)
P 197 - Kota Samarahan - Abang Ahmad Kerdee Abang Masagus (PAS)
P 198 - Mambong - Willie Monggin (KEADILAN)
P 199 - Serian - Edward Andrew Luak (DAP)
P 200 - Batang Sadong - Dr (H) Mohd Jolhi (PAS)
P 201 - Batang Lupar - Zulkifli Abang Engkeh (KEADILAN)
P 202 - Sri Aman - Nicholas Mujah (KEADILAN)
P 203 - Lubok Antu - Nicholas Bawing Anggat (KEADILAN)
P 204 - Betong - Cecila Una (KEADILAN)
P 205 - Saratok - Ali Biju (KEADILAN - juga penyandang DUN Krian)
P 206 - Tanjong Manis - Jurina Mut (PAS)
P 207 - Igan - Ajiji Fauzan (PAS)
P 208 - Sarikei - Andrew Wong Lin Biu (DAP)
P 209 - Julau - Andy Wong Hong Yu (KEADILAN)
P 210 - Kanowit - Thomas Laja (KEADILAN)
P 211 - Lanang - Alice Lau Kiong Yieng (DAP)
P 212 - Sibu - Oscar Ling Chai Yew (DAP)
P 213 - Mukah - Hai Merwain (DAP)
P 214 - Selangau - Joshua Jabeng (KEADILAN)
P 215 - Kapit - Ramli Malaka (DAP)
P 216 - Hulu Rajang - Abun Sui Anyit (KEADILAN)
P 217 - Bintulu - John Brian Anthony (DAP)
P 218 - Sibuti - Mohamad Zaid @ Robby Tandang (PAS)
P 219 - Miri - Dr Micheal Teo Yu Kheng (KEADILAN)
P 220 - Baram - Ronald Engan (KEADILAN)
P 221 - Limbang - Baru Bian (KEADILAN - juga penyandang DUN Ba'kelalan)
P 222 - Lawas - Dr Bob Langub (DAP)

Nota:
DAP akan menggunakan lambang PAS untuk semua kerusi yang ditandinginya di Semenanjung Malaysia manakala lambang KEADILAN akan digunakan di Sabah dan Sarawak.

Senarai ini SUDAH MUKTAMAD DAN DISAHKAN seperti yang dinyatakan dalam nota kurungan di senarai negeri-negeri.


Senarai Calon Barisan Nasional PRU13 --> TEKAN


5 orang comel komen:

Shakirah Rosli said...

PAS for win :)

Lelaki Ini said...

first time nak mengundi tahun ni.. tak sabo! hgehehe

Cheida_Mymee said...

Saja nk tnya mana pi dato nizar eak dia x betanding dh eak knp?

Nur Dzafirah said...

Haha... nak komen jugak.. tapi xtahu nak komen apa.. -.-

Cik Fie said...

:-)